Hľadáme analytika do dočasnej štátnej služby

Kancelária Najvyššieho správneho súdu Slovenskej republiky

Miesto práce
Trenčianska 1800/56a, Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok
Termín nástupu
dohodou / čo najskôr
Mzdové podmienky (brutto)
Od 1 429 EUR/mesiac8. platová trieda (základný plat v sume 1 429,00 € podľa zákona a nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 295/2022 Z. z., ktorým sa ustanovujú zvýšené platové tarify štátnych zamestnancov) , s možnosťou priznania ďalších platových náležitostí v zmysle zákona č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (priznanie osobného príplatku po 3 mesiacoch).

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Zaujíma Ťa správne právo, vieš vyhľadávať rozhodnutia a ovládaš aspoň jeden cudzí jazyk na pokročilej úrovni? Pošli nám svoje CV, ak sa chceš stať súčasťou tímu kolegov oddelenia analytických činností, ktorých práca baví a snažia sa neustále posúvať vpred.

Ako analytik Kancelárie Najvyššieho správneho súdu SR budeš mať možnosť:
- vypracovávať rešerše a právne analýzy pre sudcov, a tým hľadať odpovede na aktuálne otázky v živých veciach (kasačné, disciplinárne alebo volebné),
- na žiadosť predsedu a podpredsedu NSS SR vypracovávať odborné podklady potrebné na pracovné cesty,
- vypracovávať medzinárodné dotazníky pre európske a medzinárodné združenia a asociácie,
- prostredníctvom európskych a medzinárodných združení a asociácií komunikovať s najvyššími súdnymi inštanciami v iných štátoch,
- podieľať sa na tvorbe interného evidenčného systému,
- podieľať sa na tvorbe Zbierky stanovísk a rozhodnutí NSS SR v súčinnosti s judikatórnou radou,
- písať články do odborného recenzovaného časopisu „Žurnál správneho súdnictva“,
- vytvárať pre sudcov pravidelné prehľady ustálenej rozhodovacej činnosti,
- evidovať konania rozhodnutí ÚS SR proti NSS SR,
- podieľať sa na tvorbe monitoringu prijatej a navrhovanej legislatívy,
- podieľať sa na zadávaní úloh stážistom,
- byť kreatívny a priniesť nové nápady.

Zamestnanecké výhody, benefity

- spravodlivé finančné ohodnotenie,
- príjemné a podnetné pracovné prostredie,
- flexibilitu (home office, flexibilnú pracovnú dobu),
- vzdelávacie aktivity,
- dostatok času na oddych (týždeň dovolenky navyše, 4 sick-days, narodeninový deň voľna),
- neobmedzený prístup do našej knižnice,
- spoločný športový deň,
- kartu UpBalansea,
- prístup do rôznych informačných systémov pre právnikov (ASPI, judikaty.info, epi.sk, beck-online.sk, beck-online.cz) a zahraničných databáz a mnoho ďalšieho.

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov
1) Profesijný štruktúrovaný životopis.
2) Motivačný list.

Požiadavky na zamestnanca

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Francúzsky jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Internet - Pokročilý

Osobnostné predpoklady a zručnosti

Samostatnosť, svedomitosť a spoľahlivosť, adaptabilita a flexibilita, schopnosť pracovať pod tlakom, rozhodovacia schopnosť, komunikačné zručnosti, analytické, koncepčné a strategické myslenie.

Inzerujúca spoločnosť

Stručná charakteristika spoločnosti

Kancelária Najvyššieho správneho súdu Slovenskej republiky je štátnou rozpočtovou organizáciou, ktorá bola zriadená zákonom č. 423/2020 Z. z. o zmene a doplnení niektorých zákonov v súvislosti s reformou súdnictva s účinnosťou od 1. januára 2021. Plní úlohy spojené s odborným, organizačným, personálnym, ekonomickým, administratívnym a technickým zabezpečením činnosti Najvyššieho správneho súdu Slovenskej republiky. Riadi ju a v jej mene vystupuje vedúci Kancelárie Najvyššieho správneho súdu Slovenskej republiky, ktorého vymenúva a odvoláva predseda Najvyššieho správneho súdu Slovenskej republiky.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Miroslava Krivošíková, MBA
Tel.: +421232133310
E-mail: poslať životopis
ID: 4818924  Dátum zverejnenia: 29.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 429 EUR/mesiac